Jak przygotować orzech tygrysi w 5 krokach

Jakub Dłubak: "Orzech tygrysi to bardzo ciekawa i skuteczna przynęta, która ma chyba tylu samo zwolenników, co przeciwników. Co prawda - moim zdaniem - jest to spowodowane w większym stopniu niewiedzą, niż realnymi zagrożeniami.

Powiadom znajomego:

Na początek chciałbym rozprawić się z pewnym karpiowym zabobonem, czyli twierdzeniem, że „orzech tygrysi jest szkodliwy”. Oczywiście, jest to prawda, ale wszystko zależy od sposobu jego przygotowania (lub nie). Często na portalach społecznościowych słychać głosy, że źle przygotowany orzech jest szkodliwy, a nawet trujący. Jednak co znaczy źle przygotowany? Przede wszystkim mowa o surowym lub kiepsko ugotowanym ziarnie.

sobiście orzechy dołączyłem do mojego karpiowego arsenału około 4 - 5 lat temu. Stało się to za namową kolegi, który już od dłuższego czasu był pod wrażeniem skuteczności tych ziaren. On też nauczył mnie przygotowywać orzechy tygrysie. Cały proces opisałem w poniższych pięciu punktach i tak przygotowane ziarna są słodkie, lekko miękkie i po przegryzieniu na pewno nie są surowe. ..."

Jak przygotować orzech tygrysi w 5 krokach? Jakub Dłubak opisał to na stronie 32 WW 3/23. 

Podobne wiadomości