Znakomite wyniki juniorów w wędkarstwie rzutowym

Mistrzostwa Świata, Znakomite wyniki juniorów wędkarstwie rzutowym - zdjęcie, fotografia
Wiadomości Wędkarskie 08/08/2019 12:17

W dniach 19–22 lipca 2018 roku, na stadionie w Puławach zostały rozegrane Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Rzutowym Juniorów. Organizatorem był Zarząd Okręgu PZW w Lublinie. Funkcję sędziego głównego pełnił nasz utytułowany reprezentant Polski w wędkarstwie rzutowym Jacek Kuza.

Start polskiej reprezentacji należy ocenić bardzo wysoko, bowiem dziewczęta i chłopcy reprezentujący polskie wędkarstwo wywalczyli w sumie aż 20 medali, w tym 6 złotych, 7 srebrnych oraz 7 brązowych!

W konkurencji numer 1 (mucha cel), w kategorii dziewcząt złoty medal wywalczyła Lenka Tichá z Czech (95 punktów), srebrny i brązowy przypadł w udziale Polkom – Magdalenie Serafin i Natalii Zaczek (obie po 80 punktów). W kategorii chłopców w tej samej konkurencji na najwyższym stopniu podium stanął Josef Luxa z Czech (100 punktów), a medalami srebrnym i brązowym podzielili się bracia Sapigórscy: Michał (100 punktów, drugie miejsce) oraz Patryk
(95 punktów i trzecie miejsce).
W konkurencji numer 2 najlepsza okazała się Czeszka Kateřina Bilková. W kategorii chłopców nasz reprezentant, Bartosz Stawiński, wywalczył złoty medal, rzucając w finale 55,55 m. Po srebrny medal sięgnął Niemiec, Nic Lauchstädt (55,50), a po brązowy Patryk Sapigórski (55,11).
Konkurencję numer 3 (spinning sprawnościowy 7,5 g) w kategorii dziewcząt wygrała reprezentantka Republiki Czeskiej, Kateřina Roblová. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczyła nasza reprezentantka, Natalia Zaczek. W kategorii chłopców komplet medali podzielili między siebie reprezentanci Polski – po złoty medal sięgnął Bartosz Stawiński, srebrny wywalczył Michał Sapigórski, a brązowy jego brat, Patryk.

Bartosz Stawiński, wywalczył złoty medal w konkurencji numer 2

W dyscyplinie numer 5 – odległość spinnigowa jednoręczna) złoty medal wywalczyła Natalia Zaczek

Wręczanie medali zwycięskim drużynom w kategorii chłopców

W konkurencji numer 4 (spinning cel 7,5 g), w kategorii dziewcząt wszystkie trzy miejsca zajęły zawodniczki z Czech, najlepszą okazała się Kateřina Roblová. W kategorii chłopców kolejny raz świetnie spisali się bracia Sapigórscy – Michał wywalczył złoto, a Patryk brąz. Drugie miejsce zajął Josef Luxa z Czech. Świetnie dla naszych reprezentantów wypadała rywalizacja w ostatniej dyscyplinie (numer 5 – odległość spinnigowa jednoręczna). W kategorii dziewcząt złoty medal wywalczyła Natalia Zaczek (59,70), a srebrny Daria Walendowska (59,63). Na trzecim uplasowała się Vanessa Staršicová ze Słowacji. W kategorii chłopców to tym razem Patryk Sapigórski sięgnął po złoty medal (73,94), a srebrny zdobył Robert Mirek (71,30). Trzecie miejsce zajął Czech, Libor Volf (71,23).
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt wygrała reprezentacja Republiki Czeskiej przed Polską i Słowacją, a w kategorii chłopców Polska przed Niemcami i Republiką Czeską.

Tekst i zdjęcia  Józef Wróblewski

Znakomite wyniki juniorów w wędkarstwie rzutowym komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Polski Związek Wędkarski Redakcja Wiadomości Wędkarskich z siedzibą w Warszawa 00-831, Twarda 42,