Zawody wędkarskie » Mistrzostwa Polski

Spławikowe Mistrzostwa Polski w wędkarstwie spławikowym dla Osób z Niepełnosprawnością Narządu Ruchu - Wykrot 2018

Spławikowe Mistrzostwa Polski w wędkarstwie spławikowym dla Osób z Niepełnosprawnością Narządu Ruchu - Wykrot 2018

W dniach 28 - 29.04.2018, na Zalewie Wykrot k/Myszyńca odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Polski w wędkarstwie spławikowym dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu. W tym roku, odmiennie od poprzedniego, pogoda dopisała. Zawodników czekały słoneczne i niemal bezwietrzne, a co ważne rybne dwa dni zmagań.

 

 

Organizatorem Mistrzostw był Okręg Mazowiecki PZW oraz Ewa i Eugeniusz Błaszczak jako koordynatorzy imprezy. Patronat medialny objęły Wiadomości Wędkarskie.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski były zgoła odmienne od poprzednich, na których to pogoda nie rozpieszczała zawodników. Silny wiatr, śnieg i grad utrudniały zmagania. W tym roku wszystko się zmieniło. Bezchmurne niebo słońce i momentami niemal bezwietrznie, w takich warunkach aż chciało się łowić. Piątkowy trening nie był obowiązkowy, mimo to zgłosiło się kilku zawodników. Brania były dobre, na haczykach meldowały się okazałe płocie, leszcze, liny i jazie. Dzień treningowy napawał optymizmem i zapewne niejednemu z zawodników rozbudził wyobraźnię.

 


Do startu w asyście trenerów stanęło 19 zawodników z całej Polski. Mistrzostwa jak co roku były dwudniowe - jedna trzygodzinna tura w ciągu dnia. Zawodników w drodze losowania podzielono na sektory A i B, przydzielając do każdego z nich sędziego sektorowego. Nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Mistrzostw z Okręgu PZW Mazowieckiego Waldemar Grzelak. W tym roku poza piękną pogodą dopisały też duże okazy ryb: leszcze, płocie, jazie i liny.

Na prowadzenie po pierwszej turze wyłonili się Maciej Mitrowski i Jacek Matera. Zwycięzca sektora B Maciej Mitrowski z Okręgu Sieradz, w pierwszej turze złowił najwięcej bo ponad 6 kilogramów ryb i doławiając w turze drugiej prawie 5 kilogramów ryb, uplasował się na pozycji pierwszej i został mistrzem Polski w wędkarstwie spławikowym dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu. Tuż zanim wyłonił się Andrzej Wacha z Okręgu PZW Opole, który w drugiej turze złowił ponad 7 kilogramów - największą ilość ryb Mistrzostw. Niestety, słabsza pierwsza tura w wykonaniu Andrzeja Wachy (4735 p) uplasowała go na miejscu drugim.

1. Mitrowski Maciej PZW Sieradz, Koło Zduńska Wola (10935 p.) - mistrz Polski 2018

2. Wacha Andrzej PZW Opole, Koło Garnizonowe Zaodrze (11805 p.) - I v-ce mistrz Polski 2018

3. Matera Jacek PZW Rzeszów, Koło 26 Sędziszów Małopolski (11290 p.) II v-ce mistrz Polski 2018

4. Przybysz Sławomir PZW Skierniewice, Koło 32 ANDEX Skierniewice (7145 p.)

5. Błaszczak Eugeniusz PZW Radom, Koło 7 Grójec (7050 p.)

6. Frąchowicz Wiesław PZW Skierniewice, Koło Policyjne Skierniewice (5710 p.)

 

Lista wyników Spławikowych Mistrzostw Polski w wędkarstwie spławikowym dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu - Wykrot 2018

 

W tym roku poza piękną pogodą dopisały też duże okazy ryb.

 

Brania były dobre, na haczykach meldowały się okazałe płocie, leszcze, liny i jazie

 

Ogłoszenie wyników i ceremonię wręczania nagród poprowadził sędzia główny Waldemar Grzelak, nagrody zawodnikom wręczała koordynator Mistrzostw Ewa Błaszczak.

 

Na zdjęciu sędzia główny Waldemar Grzelak PZW Okręg Mazowiecki i koordynator Mistrzostw Ewa Błaszczak

 

Podczas tegorocznych Mistrzostw towarzyszyła przyjacielska atmosfera.

 

Zwycięzcy Spławikowych Mistrzostw Polski w wędkarstwie spławikowym dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu - Wykrot 2018.

Od lewej: Mitrowski Maciej - mistrz Polski, Wacha Andrzej - I v-ce mistrz Polski, Matera Jacek - II v-ce mistrz Polski, Przybysz Sławomir,  Błaszczak Eugeniusz, Frąchowicz Wiesław - ubiegłoroczny Mistrz Polski.

 

Nagrodzeni byli wszyscy zawodnicy, o to zadbali Sponsorzy i Partnerzy Mistrzostw. Na zdjęciu debiutant Ministrzostw Polski, Wiesław Marszałkowski z Okręgu PZW Toruń.

 

 

Organizację Mistrzostw Polski wsparli: 

Firma APOTEX - sponsor główny i fundator nagród.

Środki finansowe przekazali również: Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego, PKO Fundacja, Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom „SPINKA”

Darczyńcy: GUT-MIX, SENSAS, E.Leclerc, Sokołów, ASDON, Ottobock, SHIMANO

 

 

GALERIA ZAWODNIKÓW

 

 

Tekst i zdjęcia Norbert Stolarczyk

www.wedkarzebezbarier.pl

 

 

Dodane przez: NORBIK

Powrót do wszystkich

Komentarze

NORBIK NORBIK dnia 02 maj 2018 11:54
Gratuluje wyników i walki fair play

Dodaj nowy komentarz

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się