Rekordy na plan » Nagroda miesiąca

Nagroda miesiąca 4/2019 - okoń 2,208 kg (50 cm)

Nagroda miesiąca 4/2019 - okoń 2,208 kg (50 cm)

Gdy tylko zakręciłem korbką, poczułem na wędce mocne uderzenie. Odezwał się hamulec w kołowrotku. To nie był byle „trzydziestak”. Ryba przez chwilę murowała do dna, a gdy udało mi się ją poderwać w toń, dalsze holowanie przebiegało już spokojnie.

Tomasz Marcinkiewicz:
Nad Jezioro Leśne dotarliśmy z kolegą tuż przed świtem, aby już o brzasku ustawić łódź na łowisku. To bardzo ważne, bo duże okonie mogą żerować rankiem tylko kilka minut. W niedzielę 30 grudnia na brania czekaliśmy kilkadziesiąt minut. Najpierw zmienialiśmy gumy, aby sprawdzić, na co ryby będą reagować.

 

 

Łowię grubo, bez przyponu. Mam wędkę 240 cm do 15 g i plecionkę 0,10 mm. Nie stosuję przynęt poniżej 12 cm długości i uzbrajam je minimum 10-gramową główką. Parę minut przed godziną 8 do wody posłałem gumę Cannibal Firetiger 12,5 cm. Przynęta opadła na spad z 8 na 14 m. Rybom musiała się spodobać, bo gdy tylko zakręciłem korbką, poczułem na wędce mocne uderzenie. Odezwał się hamulec w kołowrotku. To nie był byle „trzydziestak”. Ryba przez chwilę murowała do dna, a gdy udało mi się ją poderwać w toń, dalsze holowanie przebiegało już spokojnie. Ogromny garbus, którego oceniłem na około pół metra, przez chwilę pochlapał się przy podbieraku i w końcu wylądował w łodzi. Tak wielki okoń to pływający pomnik przyrody. Szybko wykonałem pomiary i zwróciłem mu wolność.

 

Komisja Rekordowych Połowów „WW” przyznała Tomaszowi Marcinkiewiczowi nagrody ufundowane przez firmę KONGER: kołowrotek Endura 820 FD i plecionkę Kevlon Black.

Gratulujemy!

Dodane przez: Redakcja WW

Powrót do wszystkich

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarzy do tego wpisu.

Dodaj nowy komentarz

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się