Rekordy na plan » Nagroda miesiąca

Nagroda miesiąca 3/2019 - karaś 3,38 kg (51 cm)

Nagroda miesiąca 3/2019 - karaś 3,38 kg (51 cm)

Sklepowa zanęta z atraktorem opadała na dno 40 m od brzegu, w miejsce o głębokości około 4 m.  Po zacięciu ryba stawiała zdecydowany opór. Przez chwilę nie byłem pewien, co skusiło się na Dumbellsa 7 mm o smaku ananasa. Ryba szybko straciła wigor i już po chwili była w podbieraku. Smakosz ananasa okazał się pięknym karasiem – 3,38 kg!

 

Adam Markiewicz:
Zaplanowałem z tatą wyprawę nad zbiornik zaporowy Roszków koło Jarocina. Był 17 września ubiegłego roku. Nad wodę dotarliśmy o 4 rano. Rozłożyliśmy zestawy do metody i zaczęliśmy nęcić koszyczkami. Sklepowa zanęta z atraktorem opadała na dno 40 m od brzegu, w miejsce o głębokości około 4 m. Jest tam bardzo łagodny spad. Po godzinie 9 zaczęły podchodzić leszcze. Łowienie ryb długości ponad 50 cm sprawiało sporą frajdę. Po godzinie 11 wskaźnik brań kolejny raz zaczął powoli się podnosić. Ktoś mógłby zapytać – po co do metody wskaźnik brań? Już odpowiadam. Nie łowię typowymi wędkami do metody. Aby dalej zarzucić przynętę, używam zwykłych wędek do łowienia karpi. Ale wróćmy do brania. Po zacięciu ryba stawiała zdecydowany opór. Przez chwilę nie byłem pewien, co skusiło się na Dumbellsa 7 mm o smaku ananasa. Ryba szybko straciła wigor i już po chwili była w podbieraku. Smakosz ananasa okazał się pięknym karasiem – 3,38 kg!

 


Komisja Rekordowych Połowów „WW” przyznała Adamowi Markiewiczowi nagrody ufundowane przez firmę KONGER: kołowrotek Spirado Carp i żyłkę Konger Metron Carp & Feeder.

 

 

 

 


Gratulujemy!

 

 

Dodane przez: Redakcja WW

Powrót do wszystkich

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarzy do tego wpisu.

Dodaj nowy komentarz

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się