Rekordy na plan » Nagroda miesiąca

Nagroda miesiąca 04/2018 - brzana 5,37 kg (80 cm)

Nagroda miesiąca 04/2018 - brzana 5,37 kg (80 cm)

Piotr Koroluk:
Wielkimi krokami zbliżały się zawody Street Fishing. Wypadało się do nich dobrze przygotować. 29 lipca rano przyjechałem nad Bug na wysokości miejscowości Mielnik. Mój plan był prosty: wytypować miejsca z najtrudniejszym dojazdem. Wędkarzom bowiem nie chce się pokonywać dalekich dystansów przez chaszcze. Dzięki temu zwiększyłem szansę na spotkanie z niczego niepodejrzewającymi rybami. Jak na lipiec było chłodno i mocno wiało. Nastawiłem się głównie na brzany. Do połowu tych ryb używam wędki długości 270 cm (do 14 g), z kołowrotkiem wielkości 2500. Normalnie stosuję żyłkę, ale tego dnia miałem nawiniętą plecionkę 0,08 mm. Obławiałem opaskę i schodziłem w dół rzeki. Na woblera 3,5 cm pierwszy zameldował się kleń około 40 cm. Zmieniłem miejsce i zaciąłem pierwszą brzanę. Po kilku minutach holowania wyjąłem rybę ponad 70 cm. Kilka metrów dalej wzięła kolejna brzana. Początkowo holowanie przebiegało spokojnie. Gdy włożyłem do wody podbierak, ryba chyba wyczuła, co się szykuje, bo z impetem odbiła od brzegu i przymurowała na środku rynny. Pomyślałem, że to koniec. Jak nic wpakowała się w zaczep. Wszedłem w spodniobutach do wody i powoli zacząłem przemieszczać się ku środkowi rynny. Ryba nagle ruszyła w dół rzeki i stanęła. Wyprzedziłem ją i wszedłem na piaszczystą mieliznę. Brzana niczego nie podejrzewając wpłynęła do podbieraka. Miarka pokazała równe 80 cm. Dla takich chwil warto żyć!   

 

Komisja Rekordowych Połowów „WW” przyznała Piotrowi Korolukowi nagrody ufundowane przez firmę ABRAMIS – MIKADO: kołowrotek Grinder 308 i plecionkę Nihonto Octa Braid Fluo.

 

Gratulujemy!

 

Przypominamy, że do zgłoszeń medalowych ryb możecie dołączyć zdjęcie prezentujące chwilę, w której zwracacie rybie wolność. Co miesiąc najciekawsze zdjęcie będzie nagradzane: kołowrotkiem Dragon Viper FD 630i, czapką Team Dragon i naszywką „Uwalniam okazy”. Akcja dotyczy wyłącznie zgłoszeń do rubryki „Rekordy na plan”.

Dodane przez: Redakcja WW

Powrót do wszystkich

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarzy do tego wpisu.

Dodaj nowy komentarz

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się