Opowiadania » Pochwal się

Lin, moja największa ryba

Lin, moja największa ryba

Nazywam się Tomek i mam 8 lat. Od 2 lat chodzę na ryby z moim tatą i właśnie złapałem największą rybę w moim życiu. Jak zawsze poszliśmy na nasz ulubiony pomost. Ja łowiłem na wędkę bez kołowrotka blisko roślinności wodnej. Na białego robaczka złowiłem kilka płotek, krasnopiórek, uklejek i okonków. Po kolejnym zarzuceniu wędki spławik szybko się zanurzył a ja zaciąłem i wędka bardzo się wygięła.

 

Walczyłem żeby ryba nie wpłynęła w rośliny i udało mi się. Tato położył się na pomoście i podebrał rybę ręką. Okazało się, że był to piękny lin. Nie mieliśmy niestety wagi ale udało nam się go zmierzyć i rybka miała ok 40 cm długości. Po zrobieniu zdjęcia oczywiście linek wrócił do wody. Nigdy wcześniej nie złowiłem tak dużej ryby i już wiem co tata miał na myśli kiedy mówił, że jak się złowi dużą rybę to się aż nogi trzęsą.  Lina złowiłem w jeziorze Głębokim w miejscowości Klonowo Dolne na Kaszubach.

 

 

Nadesłał Tomek Kuncer

 

Zgłoszenia do POCHWAL SIĘ

 

 

 

 

 

Dodane przez: Redakcja WW

Powrót do wszystkich

Komentarze

Ryszard Kuna dnia 19 sierpień 2018 20:13
Moje gratulacje Tomku za złowienie tej pięknej ryby! I wielkie brawa za jej wypuszczenie! Teraz masz szansę złowić ją kiedyś ponownie. Będzie wtedy jeszcze większa! Przy okazji brawa dla Twojego taty, bo przekazuje Ci dobre wzorce postępowania. Pozdrawiam Was serdecznie

Dodaj nowy komentarz

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się