Zawody wędkarskie » Zawody towarzyskie

Jubileusz Pstrąga Roztocza

Jubileusz Pstrąga Roztocza

Niewiele jest imprez wędkarskich, które na arenie ogólnopolskiej mogą pochwalić się tak długą tradycją i frekwencją, jak spinningowo-muchowy Pstrąg Roztocza - Memoriał Jana Skowrońskiego, organizowany przez Salmo Klub Roztocze. Tegoroczne spotkanie miłośników łowienia pstrągów osiągnęło 30 edycję tej zacnej imprezy. Patronem Medialnym zawodów były Wiadomości Wędkarskie.


Jak na Jubileusz przystało frekwencja uczestników była imponująca. O świcie 7 kwietnia do Józefowa Roztoczańskiego przybyło 104 zawodników aby zmierzyć się z innymi, wybitnymi wędkarzami i z nadzieją złowienia właśnie tego, największego pstrąga.
Nastąpiła krótka i rzeczowa odprawa, podczas której poruszono najważniejsze zagadnienia dotyczące mierzenia, fotografowania ryb oraz sposobu ich zgłaszania i zawodnicy rozjechali się nad swoje ulubione rzeki. Jak co roku do dyspozycji wędkarzy oddano rzeki krainy pstrąga i lipienia Okręgu PZW Zamość: Por, Wieprz do granic Roztoczańskiego Parku Narodowego, Tanew, Biała Łada oraz Sopot wraz z dopływami. Brak w ostatnich latach zim jakie znamy z dzieciństwa, a przez to przedwiośnia, powoduje niskie stany wód. Niestety zjawisko to nie ominęło również wymienionych rzek Roztocza. Odkryte brzegi, wypłycone do wysokości kolan dołki, które w przeszłości, zawsze dawały ładnego pstrąga nie napawały optymizmem. Po kilku godzinach trwania zawodów do komisji sędziowskiej docierały informacje, że pstrągów jest sporo i brań równie dużo, jednak są to osobniki nie przekraczające magicznych 35 centymetrów, które to jest wymiarem ochronnym pstrąga. Z relacji zawodników wynika, że dało się zauważyć duże osobniki, jednak te, będące niezwykle czujne szybko oddalały się z miejsc okupowanych przez wędkarzy. W całej rozciągłości zawodów nie zgłoszono ani jednej ryby o długości 50 centymetrów, co w zeszłym roku zdarzyło się kilkakrotnie.

Zawody wygrał Piotr Kolasa z Klubu Ganki Dynów, łowiąc pstrąga o długości 43,5 cm. Na miejscu drugim stanął Andrzej Konik z Koła PZW w Werbkowicach, łowiąc pstrąga 43,2 cm. Na miejscu trzecim uplasowali się ex aequo Dariusz Duda z Koła PZW w Werbkowicach i Waldemar Szymeczko z Koła PZW Hutnik Lubaczów, łowiąc pstrągi 41,3 cm.
Warto zaznaczyć, że w ostatnich dwóch edycjach Pstrąga Roztocza, pierwsze miejsca podium zajęli zawodnicy z Klubu Ganki Dynów, w tym roku zrobili to po raz trzeci. Gratulacje!
Otwarcia uroczystego zakończenia dokonał prezes Klubu Salmo Roztocze Andrzej Pietkiewicz oraz Sędzia główny zawodów Piotr Mołdoch. Oprócz wręczania cennych nagród od Sponsorów zawodów, organizatorzy zainicjowali akcję sprzedaży „cegiełek”, którymi były losy, kupowane przez uczestników zawodów. Pozyskane tą drogą środki mają posłużyć na budowę inkubatorów dla pstrągów. Chętnych nie brakowało aby wesprzeć tak szlachetną akcję. Losowania wędkarskich gadżetów ufundowanych przez Sponsorów dokonał Kamil Czermiński z firmy Mikado.

 

Kolejka do „cegiełek”. Zbierano na inkubatory dla pstrągów

 

Loterię „cegiełek” poprowadził Kamil Czermiński z firmy Mikado

 

Pierwszych ośmiu zawodników

 

Wyniki

I. Piotr Kolasa, pstrąg 43,5 cm - Klub Ganki Dynów
II. Andrzej Konik, pstrąg 43,2 cm - Koło PZW Werbkowice
III. Dariusz Duda, pstrąg 41,3 cm - Koło PZW Werbkowice
III. Waldemar Szymeczko, pstrąg 41,3 cm - Koło PZW Hutnik Lubaczów
V. Wojciech Trojanowski, pstrąg 37,3 cm - Koło PZW Hrubieszów
VI. Wojciech Bojarczuk, pstrąg 36,5 cm - Koło PZW Zamość Kolejarz
VII. Gałka Adam, pstrąg 35,7 cm - Koło PZW nr 13 Stalowa Wola
VIII. Tadeusz Klocek, pstrąg 35,5 cm - Koło PZW Hrubieszów
IX. Sławomir Siwiec, pstrąg 35,4 cm - Koło PZW Brody Iłrzeckie

I. Miejsce - Piotr Kolasa, Klub Ganki Dynów

 

II. Miejsce - Andrzej Konik, Koło PZW Werbkowice

 

III. Miejsce - Dariusz Duda, Koło PZW Werbkowice

 

 

Sponsorzy XXX Pstrąga Roztocza

 

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mieczysław Witkowski
Pracownia Roztocze Piotr Mołdoch
Outlet Media
Water King
Salon wędkarski SALMO
Sztuka Łowienia
X-Fish
Fishing Store
Savage Gear
Salix Alba
Mikado
Shimano
SpinMad
Konger
Woblery Bogdan Chwiej
Woblery Bob
Błystki Dariusz Kalista
Błystki Jacek Hetfaisz
Okręg PZW Zamość

 

Pamiątkowe zdjęcie grupowe

 

 

Oprac. Norbert Stolarczyk

 

Dodane przez: Redakcja WW

Powrót do wszystkich

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarzy do tego wpisu.

Dodaj nowy komentarz

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się