Zawody wędkarskie » Zawody towarzyskie

Feederowy Puchar Wędkarzy Bez Barier

Feederowy Puchar Wędkarzy Bez Barier

18 maja 2019 roku nad zalew w Nowym Mieście, w powiecie płońskim, z całego kraju przyjechało dwunastu niepełnosprawnych wędkarzy. Zawody wędkarskie o Puchar „Wędkarzy Bez Barier” miały charakter ogólnopolski i towarzyski, promujący wędkarstwo osób niepełnosprawnych. Zawodnicy łowili metodą feederową z nastawieniem na ryby spokojnego żeru: płocie, leszcze, liny, krąpie i karpie.

W strugach deszczu i wśród grzmotów piorunów przyszło im walczyć o puchar ufundowany przez Fundację Wędkarzy Bez Barier, która wraz z Kołem PZW w Nowym Mieście była organizatorem zawodów.
Pomimo naprawdę trudnych warunków, nikt z zawodników nie zrezygnował i wszyscy jak jeden mąż udali się na stanowiska. Skryli się pod parasolami i - dzięki pracy asystentów - udało się dostarczyć wszystkie potrzebne akcesoria oraz przynęty i zanęty z pakietów startowych, ufundowanych przez sponsorów. Burza przybierała na sile, uderzenia piorunów były na tyle groźne, że w pewnym momencie sędzia główny zwodów Paweł Wasilewski z Koła PZW Nowe Miasto, zmuszony był ogłosić odłożenie wędek. Trzeba było przeczekać najgorsze.
Do końca zawodów, a w zasadzie do ostatniego sygnału, zawodnicy łowili w deszczu. Dopiero przy ważeniu złowionych ryb deszcz ustał i zaczęło przebijać się słońce, które towarzyszyło już do końca zawodnikom, organizatorom i zaproszonym gościom.

 Wyniki zawodów

1. Wiesław Frąchowicz - Okręg PZW Skierniewice, Koło nr 2 w Skierniewicach
2. Krzysztof Malec - Okręg PZW w Lublinie, Koło „Selekt”
3. Andrzej Piegat - Okręg PZW Mazowiecki, Koło 114 „Mazowsze”
4. Robert Świerczewski - Okręg PZW Mazowiecki, Koło nr 58
5. Seweryn Jędrasiak – Okręg PZW w Szczecin, Koło nr 8 „Pstrąg”

 

Wiesław Frąchowicz, miejsce I

 

Krzysztof Malec, miejsce II

 

Andrzej Piegat, miejsce III

 

Podziękowania należą się naszym Partnerom: Radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego Panu Pawłowi Obermeyerowi, Starościnie Płońskiej Pani Elżbiecie Wiśniewskiej, Wójtowi Gminy Nowe Miasto Panu Sławomirowi Zalewskiemu oraz Zarządowi Okręgu PZW w Ciechanowie.

 

SPONSORZY: Mikado, Extru Fish, Centrum Wędkarstwa z Warszawy, Sneck, Profess, Klub Wędkarski „San” Stalowa Wola, Radio Płońsk, portal „Wkra Fishing”, Paweł Obermeyer - Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Dariusz Żelazko – Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego.

 

Tekst i zdjęcia Norbert Stolarczyk

 

 

Dodane przez: Redakcja WW

Powrót do wszystkich

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarzy do tego wpisu.

Dodaj nowy komentarz

Chcesz dodać komentarz? Zaloguj się